+ Instagram beğeni nedir?

Instagram, günümüzde vazgeçilmez sosyal medya araçlarından bir tanesidir. Son zamanlarda popülerliğini de diğer sosyal medya araçlarına göre daha da arttırmıştır. Bunun sebebi nitekim Facebook’un Instagram’ı satın almasıdır. Instagram’ın satın alınmasıyla birlikte yapılan yatırımlar da ciddi rakamlara ulaşmıştır.

Instagram’da paylaştığınız bir fotoğrafın alt kısmında bulunan kalp işareti, o fotoğrafın kaç kişi tarafından beğenildiğini göstermektedir. Instagram’da ne kadar çok takipçiniz varsa paylaşmış olduğunuz fotoğraflar da o kadar fazla beğenilir. Kalp üzerine tıkladığınız zaman fotoğrafın kimler tarafından beğenildiği de görülmektedir. Beğeni sayısının arttırılması için özgün fotoğraflar çekmek veya kendinize has bir tarzınızın olması gerekir.

+ Instagram beğeni avantajları nelerdir?

Instagram’da paylaşmış olduğunuz bir fotoğrafın beğeni sayısının yüksek olması psikolojik açıdan da size katkı sağlar. Bir insanın beğenildiğini düşünmesinden daha güzel bir duygu olabilir mi?

Bunun dışında beğeni sayısı yüksek olan fotoğraflarınız takipçilerinizin ana sayfasında daha üst kısımlarda görülür. Beğeni sayısı yüksek olduğu zaman Instagram’ın öneri havuzunda da yer almanız muhtemeldir. Öneri havuzunda yer aldığınızda çevrenizde sizinle bağlantılı olmayan birçok kişi fotoğrafınızı görerek sizi takip edecektir.

Instagram’da beğeni alabilmek için birçok yöntem bulunur. Beğeni sayısının fazla olması için öncelikle takipçi sayınızın da yüksek olması gerekir. Takipçi sayınız ne kadar yüksek olursa paylaştığınız bir fotoğraf o kadar çok kişi tarafından görüntülenir ve beğenilme olasılığı artar.

Önemli bir detay daha var. Paylaştığınız fotoğraflarda “hashtag” kullanmanız her zaman sizin için bir avantajdır. Fotoğraflarda “hashtag” kullanmanız ortak ilgi alanına sahip kişilere ulaşmanızı da kolaylaştırır.